Chcesz być kimś? Po prostu bądź…!

Do wszystkich

Czy masz odwagę spełniać swoje marzenia? Czy potrafisz ignorować „dobre rady” rodziny, znajomych, przyjaciół? Czy zawsze sięgasz po to czego pragniesz? Czy nauczyli Cię, że masz wolną wolę? Czy powiedzieli Ci, że to Twoje życie, że to Ty podejmujesz decyzje, ale też Ty ponosisz ich konsekwencje? Czy powiedzieli, że będą Cię wspierać?

Czy mówili: tego nie rób, to możesz. Czy powtarzali, że jedyna słuszna droga to praca u kogoś? Czy w kółko słyszałeś: znajdź sobie dobrą pracę, bądź posłuszny, nie wymagaj za wiele, wszędzie jest tak samo, nie wychylaj się, nie wyróżniaj się, bądź skromny . Jak to było? Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek czy Oni mają rację? Skąd to wiedzą? Gdzie jest prawda? Czy Twoje doświadczenia potwierdzały, że to dobra droga czy wskazywały na coś innego? Skąd przekonanie, że bycie przedsiębiorcą, prowadzenie własnego biznesu jest trudne, że podatki i księgowość jest nie do ogarnięcia, że trzeba mieć dużo pieniędzy na starcie? Kto Ci to wbił do głowy?

Jeżeli czujesz, że możesz zrobić coś inaczej w swoim życiu, coś dla innych, dla świata , jeżeli głęboko w to wierzysz i codziennie słyszysz ten głos w swojej głowie… Zrób to! Dziś jest najlepszy czas na działanie! Nie czekaj, bo ten głos nigdy nie ustanie. A pod koniec życia będziesz żałował, że nie wykorzystałeś tej szansy, że nie miałeś odwagi spróbować. I będziesz się zastanawiał co by było, gdyby…Nawet jeśli się nie uda, to bez wyrzutów sumienia będziesz mógł powiedzieć: próbowałem/-łam.

Foto: Pixabay: uroburos