Jesteś tym, o czym myślisz…

Do wszystkich

W ciągu doby każdy z nas myśli przeciętnie 60 000 myśli. Warto wiedzieć, że 95% z nich jest dokładnie taka sama jak poprzedniego dnia.

Myśl to energia i wszystko zaczyna się od myśli. To, gdzie się dziś znajdujesz jest wynikiem Twoich myśli. To one Cię tutaj doprowadziły. Każde działanie, każda decyzja ma swój początek w głowie. Jeżeli wierzysz, że coś jest możliwe, dokonasz tego, jeśli jesteś przekonany, że nie dasz rady, to też się ziści. Aby osiągnąć to, czego pragniemy wystarczy, że nauczymy się kontrolować nasze myśli. Świat jest dziś tak skonstruowany, że dużo czasu spędzamy „w naszej głowie”. Tworzymy w niej różne filmy, opowiadamy rożne historie. Często obawiamy się czegoś. A to obawa przed tym, co ktoś o nas pomyśli, o to czy w pracy wszystko pójdzie tak jak trzeba, o to czy jesteśmy wystarczająco dobrzy. Większość z tego, czego się obawiamy nigdy się nie wydarzy. Nasze myśli przebiegają przez głowę na autopilocie. Nie jesteśmy w stanie ich uciszyć. Nawet często nie zdajemy sobie z tego sprawy. Nie mamy świadomości, że możemy je zmienić. Jednak, żeby coś zmienić najpierw trzeba sobie uświadomić o jego istnieniu. Trzeba nauczyć się obserwować nasz myśli. Obserwować je z „zewnątrz”. Jeśli zauważysz, że myśli negatywnie spróbuj zamienić tę myśl na myśl przeciwną. I pamiętaj o tym, żeby nie używać słowa „nie”, bo nasz mózg tego nie rozróżnia. Np. zamiast: nie chcę być gruba pomyśl chcę być szczupła, zgrabna i wysportowana. Zamiast: „nie chcę tej pracy” pomyśl: „ chcę mieć pracę, którą lubię”.

Wypróbuj to działanie przez jakiś czas (co najmniej miesiąc), a zobaczysz co się będzie działo. Jeżeli będziesz kontrolowała/-ła swoje myśli, wyrobisz w sobie nawyk i Twoje życie zacznie się zmieniać. Spowoduje to również Twoje pozytywne nastawienie do świata i ludzi.

A teraz zadaj sobie pytanie w jakim miejscu jesteś , czy jest Ci dobrze i jakie myśli Cię do niego doprowadziły…

Foto: Pixabay pixel2013