Szukaj sensu życia…

Do wszystkich

Na pewno nieraz zastanawiałeś się po co żyjesz? Jaki sens ma Twoje życie…Po co tu jesteś? Czy znasz odpowiedź? Z pewnością nie jest to łatwe…Jednak jeśli znajdziesz odpowiedź na to pytanie Twoje życie obierze odpowiedni kierunek. Bo jeśli nie znasz celu, to będziesz krążyć w kółko. Wielu z nas nie zastanawia się nad sensem życia, ponieważ nie mamy na to czasu. Najpierw rodzice, potem nauczyciele, a następnie szefowie (menadżerowie) mówią nam co mamy robić. Nic dziwnego,że po skończeniu studiów nie potrafimy się odnaleźć i czekamy aż ktoś nam powie co dalej robić. W szkole nie nauczono Nas myśleć samodzielnie. Wymagano od Nas bezmyślnego wkuwania materiału, żeby następnie powtórzyć to na lekcji lub na sprawdzianie. Nic dziwnego,że piątkowi uczniowie nie potrafią odnaleźć się w życiu po studiach. Są to w większości ludzie, którzy zawsze byli posłuszni i nie sprawiali problemu rodzicom i nauczycielom.

Ale w życiu nie chodzi o to,żeby być wzorowym uczniem. Chodzi o to, żeby być zaradnym życiowo. A być zaradnym życiowo to znaleźć zajęcie, które będzie sprawiało satysfakcję a jego skutkiem ubocznym będzie wynagrodzenie. Być zaradnym życiowo to szanować ludzi i umieć tworzyć z nimi partnerskie relacje. Być zaradnym życiowo to rozumieć,że najważniejsza inwestycja to inwestycja w siebie. Być zaradnym życiowo to wiedzieć, że wszystko ma swoją cenę. Być zaradnym życiowo to nie dać się nabrać puste obietnice. Być zaradnym życiowo to umieć zarządzać swoimi finansami.

Jeżeli jeszcze nie wiesz po co jesteś na tym świecie zastanów się nad tym. Nigdy nie jest za późno. Pomyśl o tym co chciałbyś robić nawet wtedy, jeśli nikt by Ci za to nie płacił i zacznij to robić. Przypomnij sobie co najbardziej lubiłeś robić jako dziecko, co Cię najbardziej interesowało, co przychodziło Ci z łatwością. Wróć na chwilę do dzieciństwa i zajrzyj do swojego wnętrza . Tam znajdziesz odpowiedź…

Jeśli potrzebujesz inspiracji…Jestem…