Żyj z całych sił…

Do wszystkich

Są takie dni kiedy zaczynamy wątpić w sens życia. Mamy wrażenie, że nic nie jest tak jak być powinno. Nie tak miało być. Myślimy. Ta praca to nie jest to o czym marzyłem/-łam . Ale co będzie, jeśli ją stracę? Już niech będzie co jest. Nie mogę znaleźć dla siebie odpowiedniego partnera. Jestem taka/taki nieszczęśliwa/-y.

Z pewnością nikt mnie nie zechce. Co będzie jeśli nie otrzymam zapłaty w terminie. Co jeśli nie uzbieram na opłaty? Co jeśli nie zdam tego egzaminu? I wiele innych, smutnych myśli nas gnębi. Ciągle się o coś martwimy, coś nas „gryzie”. W kółko wynajdujemy więcej i coraz to nowszych problemów.

A co jeśli…

Co jeśli okaże się, że nasze zmartwienia nigdy się nie ziszczą? Co jeśli okaże się, że niepotrzebnie traciliśmy swoją energię na rozmyślania o katastrofie i o tym wszystkim, czego się obawiamy? A co jeśli to prawda, że 90% naszych obaw nigdy się nie sprawdza? Czy to nie jest czasem tak, że to wszystko dzieje się jedynie w naszych głowach? Zauważ, ile czasu w ciągu dnia tracisz na tworzenie czarnych scenariuszy. Zauważ jak zachowuje się wówczas twoje ciało. Czy jest zrelaksowane i swobodne czy wręcz odwrotnie? Czy to Ci pomaga? Skąd u nas taki nawyk marnowania energii? Co sprawia, że tak robimy? Czy rzeczywiście lubimy się tak nad sobą znęcać? A co jeśli w ten sposób przyciągamy te zdarzenia? Zastanawiałeś/-łaś się nad tym? Myśli powodują emocje, emocje powodują zmiany w naszym ciele. Dobre myśli nas rozluźniają, negatywne powodują napięcia. Skoro ciało się napina, nie ma swobodnego przepływu. Wówczas powstają różne zmiany chorobowe. Obserwuj uważnie swoje myśli i swoje ciało. Jeśli będziesz ćwiczył/-ła obserwację zaczniesz zauważać jakie są Twoje myśli, wtedy będziesz mógł/mogła je zmienić. Jak już je zmienisz zaobserwujesz, że zaczynasz się czuć inaczej. Polecam. To działa.

Zacznij żyć, zacznij zauważać i doceniać to, co masz. Przestań się zadręczać i smucić. Pozytywne myślenie przyciąga pozytywne zdarzenia. Nawet, jeśli w to nie wierzysz, spróbuj. Co Ci szkodzi? Spróbuj i daj znać co się zmieniło. Bo życie mamy tylko jedno i to od nas zależy jakie będziemy mieć do niego nastawienie. Pamiętaj to Ty wybierasz swoje myśli .